• Aktualności, wydarzenia i konkursy

ROK POLSKIEGO ROMANTYZMU

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. W uchwale sejmowej wskazano, że w roku 2022 przypadają dwusetne urodziny tej epoki i jest to dobry powód do przypomnienia „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. W 1822 roku w Wilnie ukazały się "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. "Pamięć romantyzmu polskiego jest zatem pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość".

KONKURSY :

W związku z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego biblioteka szkolna ogłasza konkursy:

1. Plastyczny , ktorego celem będzie stworzenie karykatury wybranego polskiego twórcy okresu romantyzmu. Format pracy dowolny, technika: szkic lub rysunek. Prace należy składać w bibliotece do 1.03.2022 r.

2. Czytelniczy, który wyłoni Mistrza Pięknego Czytania. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 8.02.2022 r.

3. Literacki, którego celem będzie napisanie listu o dowolnej tematyce do wybranego romantyka.  Prace twórcze należy składać w bibliotece do 7.03.2022 r.