Nawigacja

 • Dla babci i dziadka

  Uczniowie klasy III a pod kierunkiem wychowawcy p. Eli Woźniak, 4 lutego w czwartkowe popołudnie złożyli swoim babciom i dziadkom życzenia w formie wierszy, piosenek i utworów muzycznych wykonanych na flażoletach. Swoich gości uczniowie obdarowali upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów, które okazały dużą pomoc w organizowaniu imprezy i za to serdecznie im dziękujemy.

 • REKRUTACJA - rok szkolny 2016/2017

       Do dnia 31 marca br. odbywają się zapisy dzieci 5 i 6-letnich (rok urodzenia 2011 i 2010) do oddziału przedszkolnego i dzieci 6 i 7-letnich (rok urodzenia 2010 i 2009) do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017 

      Dzieci urodzone w 2009 r., które są już w szkole w roku szkolnym 2015/2016, będą mogły na wniosek rodziców – kontynuować naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Rodzic musi złożyć stosowny wniosek do dyrektora szkoły do 31 marca 2016 r. Dziecko nie będzie podlegało klasyfikacji rocznej, a tym samym promowaniu do klasy drugiej; jeżeli rodzice zdecydują, że ich dziecko będzie kontynuować naukę w klasie pierwszej w szkole, do której uczęszcza, wobec tego dziecka nie będzie przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

     Dzieci urodzone w I połowie 2008 r., które w roku szkolnym 2015/2016 chodzą do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, złożony do 31 marca 2016 r., będą mogły – w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie II.

  Rodziców zapraszamy codziennie do sekretariatu szkoły w godzinach 9:00-15:00. Wniosek / Karta zgłoszeniowa będzie dostepna w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej spmax.edupage.org, którą należy złożyć w terminie do 31.03.2016r.Wniosek/ Kartę można również wysłać na adres szkoły lub poczty elektronicznej e-mail: spmax@gazeta.pl.   

  Harmonogram_rekrutacji_z_dnia_29_stycznia_2016r..doc

  WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO(1).doc

  Karta_zgloszeniowa_do_klasy_pierwszej_(dzieci_z_obwodu_szkoly).doc

  WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA__Z_POZA_OBWODU_SZKOLY.doc

  http://bip.osielsko.pl/?bip_id=5165&cid=573

  http://bip.osielsko.pl/?app=zarzadzenia&nid=5162&y=2016&which=W%C3%B3jta+Gminy&q=zarz%C4%85dzenie+4%2F2016 

  http://bip.osielsko.pl/?app=uchwaly&nid=5126&y=2015

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/rodzicu-6-latka-decyduj-sam-o-edukacji-swojego-dziecka.html

 • Akcja "Uwolnij książkę"

  Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W Bibliotece od 2 lutego 2016r. działa oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w holu Biblioteki. Zapraszamy!

   

 • SUPER FERIE !

        Ciekawie spędzili tydzień tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły. Uczestniczyli w przedstawieniu „Roztańczone ferie w Filharmonii Pomorskiej”, zwiedzili obiekt sportowy „Zawisza”, doskonalili swoje umiejętności pływackie na basenie w Osielsku, próbowali swoich sił w konkursach plastycznych, konkurencjach sportowych i nauce tańca zumby. W bydgoskiej kręgielni przeprowadzili super turniej, a na zakończenie zimowiska, po obejrzeniu filmu w Heliosie była uczta w Mc Donalds.

  https://spmax.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=126#gallery/126

 • Zmiana planu !

  Informuje, że uległ zmianie plan klas V. Pozostałe klasy bez zmian. Poprawione plany znajdują się na stronie szkoły i w e-dzienniku./wyt. W. Kwiatkowski/

 • Odpłatność za obiady !

  Informuję, że zmieniła się cena posiłku na 3,90zł . Odpłatnośc za obiady w miesiącu lutym wynosi 81,90 zł.  / 21 dni  x 3,90zł/. Płatne do 10 lutego 2016r. /wyt.Wojciech Kwiatkowski/

 • Dowóz do szkoły -zmiana rozkładu jazdy .

     Informuję, że od poniedziałku / 1 luty 2016r/ nastąpią  zmainy w dowozie uczniów do szkoły z kierunku Bożenkowa. Autobus kurs poranny rozpocznie o godz. 7:30 z ul. Osiedlowej / Osiedle wojskowe / i sukcesywnie będzie  odbierał dzieci  z pozostałych przystanków . Jednocześnie informuję , źe pozostałe dowozy i odwozy uczniów pozostają bez zmian. / wyt. W .Kwiatkowski/

 • Apel o pomoc - 1%

  Apel o pomoc dla Jakuba Zittlau. Możesz pomóc wypełniając deklaracje podatkową- podaruj 1%./ wyt. W. Kwiatkowski/

  Apel_o_pomoc.pdf

 • Apel "Bezpieczne ferie"

  15 stycznia odbył się w naszej szkole apel pod hasłem: „Bezpieczne ferie”.Uczniowie klasy I b przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli rady na bezpieczny wypoczynek zimowy.Na apelu nagrodzono również autorów najładniejszych prac plastycznych, które zostały wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe” dla klas 0 – I. Ponadto wręczono podziękowania wolontariuszom WOŚP za udział w finale fundacji.

  J. Tadrowska

 • Zimowisko

  W szkole w dniach 25- 29.stycznia 2016r. organizowane będzie "zimowisko". Zapisy chętnych osób można dokonać u pani Marioli Nowakowskiej / sala nr 22/ oraz u pani Jolanty Rymaszewskiej i pani Elżbiety Woźniak /sala nr 9/. Odpłatność za uczestnictwo w wysokości 75 zł nalezy dokonać do dnia 22.12.2015r./ wyt. Wkwiatkowski/

  Poniżej przedstawiamy harmonogram: 

  HARMONOGRAM_ZIMOWISKA.doc

 • Ferie zimowe

  Informuje, że  od dnia 18 stycznia  2016r. rozpoczynają się ferie zimowe, które zakończą się do 31 stycznia  2016r.  

  MEN przedstawiło swoje wyjaśnienia dotyczące zasad organizacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Podajemy je niżej:

  Oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i w świetle art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej. Szkoła podstawowa, w której utworzono oddział przedszkolny stanowi specyficzną jednostkę, pośrednią pomiędzy szkołą samodzielną i zespołem. Oddział przedszkolny w szkole podstawowej zachowuje odrębności programowe, a kształcenie i wychowanie w nim jest zorganizowane odmiennie niż w oddziałach szkoły podstawowej, na zasadach odnoszących się do oddziałów przedszkola, tj. zgodnie z ramowym statutem przedszkola.

   Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola. Tym samym w organizacji przedszkola nie są przewidziane zimowe i letnie ferie, a w konsekwencji zalicza się je do tzw. placówek nieferyjnych. Tę samą zasadę należy stosować do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.  

 • Dla rodziców !!!

  Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty.

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/prezydent-rp-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-systemie-oswiaty.html

  /wyt. W. Kwiatkowski/

 • Zebranie z rodzicami !

  Serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w dniu 7 stycznia / czwartek/ 2016r.:

  - klasy 1-3   godz. 17:00

  - klasy 4-6 godz. 18:00

  Spotkanie Rady Rodziców godz. 19:00

  https://spmax.edupage.org/calendar/?#now

 • WOŚP w szkole!

  W dniach  7-8 stycznia 2016r. odbędzie się w naszej szkole impreza zamknięta związana z 24 finałem WOŚP w ramach godzin lekcyjnych. Wolontaiusze – zgłoszeni uczniowie  będą zbierać w tych dniach pieniądze do puszek na cele fundacji. Impreza obejmuje mecz piłki koszykowej reprezentacji uczniów i nauczycieli, zawody zręcznościowe, turniej gry w warcaby, prezentacje zdjęć i filmu dokumentalnego na temat fundacji, gry i zabawy związane z WOŚP, a także licytację przedmiotów na sali gimnastycznej, która w całości przeznaczona jest do puszek wolontariuszy.
  Zapraszamy!

  /wyt.A.Łuczak/

 • Odpłatność za obiady !

     Informuję, że odpłatność za obiady w miesiącu styczniu 2016r. wynosi 37,80 zł tj. 9 obiadów po 4,20 zł. Płatność prosimy uregulować do dnia 11 stycznia 2016r./ wyt. W Kwiatkowski/

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

  Radosnych i Spokojnych
  Świąt Bożego Narodzenia 
  oraz 
  Szczęśliwego Nowego Roku 2016                  
  życzy Dyrektor Szkoły Podstawowej
   im. Jana Pawła II
   w Maksymilianowie Wojciech Kwiatkowski

   

 • Podziękowania

 • Odroczenie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego.

  W odpowiedzi na zapytania rodziców przedstawiam obecną podstawę prawną dotyczącą odroczenia spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego ./ wyt. W. Kwiatkowski/

  Odroczenie_dziecka_od_spelniania_obowiazku_szkolnego.doc

 • Andrzejki w świetlicy

  W poniedziałek 30 listopada, w ramach zajęć profilaktyczno-wychowawczych, odbyła się w świetlicy szkolnej zabawa andrzejkowa. Już drugi rok z kolei, na andrzejkowe wróżby zaproszeni zostali uczniowie i wychowawcy klas ,,O”.  Atrakcji  nie zabrakło. Niezwykłe wróżki z klas starszych – Dominika, Martyna i Oktawia wróżyły świetlaną przyszłość, a najmłodsza – Karolina pokazywała zainteresowanym układy taneczne. Każdy z uczestników spotkania miał możliwość lania wosku i otrzymał słodkiego cukierka.

 • KONKURS ŚWIĄTECZNY!

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie pt. ,,Najpiękniejsze życzenia świąteczne”. Zgłoszone prace będą oceniane pod względem estetyki wykonania i oryginalności sformułowanych życzeń. Liczymy na Waszą kreatywność. Ważne jest, aby tekst był pisany samodzielnie, bez korzystania z Internetu lub innych źródeł. Życzenia „ściągnięte” będą zdyskwalifikowane. Na pomysły czekamy do 18 grudnia. Życzymy radosnej i twórczej zabawy.

          Wychowawcy świetlicy i logopeda

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II
  ul. Szkolna 7
  86 - 021 Maksymilianowo

  konto bankowe Rady Rodziców
  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Maksymilianowie

  BS Bydgoszcz Oddział Osielsko 14 8142 1033 0002 9186 2000 0001

  Dyrektor przyjmuje w sprawie skarg i wniosków we wtorki od godz. 13.00-15.00
  W pozostałe dni po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  webmaster
  Łukasz Bazelak
 • (052) 381-87-13

Galeria zdjęć