• Święta Wielkanocne

• "Zdrowych i pogodnych świąt oraz ciepłej rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole. Niech ta Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zapowiedzią odrodzenia pokoju na świecie i nadzieją na lepsze, spokojne i pomyślne czasy.” aut. AI

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• Na zaproszenie klasy 2 a i organizatorek "Warsztatów Wielkanocnych" p. Pauliny Jarosz, p. Joanny Kanabaj i p. Eli Woźniak do naszej szkoły przybyli uczniowie klasy 2 a ze szkoły z Żołędowa wraz z wychowawczynią p. Jolantą Rymaszewską. W czasie prowadzonych przez organizatorki warsztatów, dzieci zostały przygotowane do Świąt Wielkiej Nocy i stworzenia świątecznego stroika. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku i świątecznej atmosfery zbliżających się Świąt.

Ela Woźniak

/wyt. Ł. Bazelak/

• "Kodowanie brajlem"

• Organizatorem Konkursu Wojewódzkiego „Kodowanie brajlem” jest Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i finału, a rozwiązywanie zadań polega na odczytaniu w alfabecie brajla pojedynczych wyrazów, związków wyrazowych i krótkich wypowiedzi oraz zapisaniu odpowiedzi w czarnodruku.

Organizator gwarantuje uczestnikom kreatywną zabawę, integrację uczniów i nauczycieli z różnych środowisk, wymianę doświadczeń oraz naukę spostrzegawczości i sprawności, rozwój umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kompetencji matematycznych, czyli realizację celów edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych.

Konkurs w naszej szkole odbył się 15.03.2024 roku. Wzięło w nim udział troje uczniów:

1. Kinga Głogowska (6a)

2. Wiktor Drygała (6a)

3. Katarzyna Sosnowska (6a)

Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością i umiejętnością korzystania z Alfabetu Braille`a, o czym świadczy ilość zdobytych przez nich punktów, dwoje z nich uzyskało maksymalną ilość punktów, a jedna popełniła tylko jeden błąd. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

1. Kinga Głogowska (6a)

2. Wiktor Drygała (6a)

3. Katarzyna Sosnowska (6a)

/wyt. Łukasz Bazelak/

• Konkurs czytelniczo-plastyczny

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W celu rozpowszechniania czytelnictwa oraz promowania tego święta zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczo- plastycznnym pt.” Moja książka”.

Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie.

2. Należy samodzielnie wykonać książkę, do której ilustracje można oprzeć na podstawie baśni H.Ch. Andersena (“Calineczka”, “Brzydkie kaczątko”, “Dziewczynka z zapałkami” ...). Utwory dostępne są w bibliotece szkolnej.

3. Format oraz technika pracy dowolne (na odwrocie musi być umieszczona metryczka z imieniem i nazwiskiem autora).

4. Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki szkolnej lub nauczycielki plastyki do 27 marca 2024 roku.

A.Chochlińska /wyt.M.Luka-Głowik

• Światowy Tydzień Mózgu

• Dzień 11 marca zainicjował tegoroczne obchody Światowego Tygodnia Mózgu, które trwały
            do niedzieli 17 marca. Przedsięwzięcie to jest orgaznizowane na rzecz upowszechnienia
            najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz popularyzowania wiedzy o układzie nerwowym i
            jego działaniu.
            Nasza szkoła również wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu. Uczniowie
            mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat naszego mózgu oraz tego jak o niego
            dbać w prosty sposób. Mamy nadzieję, że wielu wprowadzi te proste zasady w życie.

S. Wawrzyniak /wyt. A. Górecka/

• Opłata za obiady w marcu!

Informuję, że odpłatność za posiłki  w miesiącu MARCU 2024 r.  będzie odpowiednio wynosić :

• wyżywienie w przedszkolu  ( 21 x 14 zł za posiłki ) - 294,00 zł
            • opłata za obiady  (16 x 5,50 zł za obiad)  - 88,00 zł

Aktualne saldo do wpłaty dostępne jest na koncie rodzica w aplikacji e-dziennik w zakładce "PŁATNOŚCI"

UWAGA!

Zapisy tylko na podstawie pisemnej deklaracji dostępnej w załączniku - Deklaracja obiady  oraz w sekretariacie szkoły.

REGULAMIN KORZYSTANIA  ZE STOŁÓWKI

Wszelkich informacji udziela Pani  Agata Rzepecka  (tel. 786-874-023 lub 52 381-87-13 wew. 31  w  godzinach pracy 7:00 - 15:00 )

Prosimy o terminowe regulowanie należności w wysokości ustalanej na dany miesiąc. Wpłynie to na lepszą organizację pracy , przez co unikniemy wielu nieporozumień.

Płatność za posiłki do 10 MARCA2024 r.  na konto szkoły:

Tytułem: Opłata za wyżywienie za miesiąc marzec

/ wyt. A. Rzepecka/