• Warunki i sposoby oceniania

• Przedmiotowe Zasady Oceniania muzyki dla klas 4-7 SP – zasady ogólne:

Aktualizacja 2022

1. Uczeń ma prawo do jednego nieprzygotowania w semestrze bez żadnych konsekwencji. Pod pojęciem nieprzygotowania rozumie się: brak pracy domowej, brak podręcznika i zeszytu, nieprzygotowanie zadanego ćwiczenia praktycznego lub teoretycznego.
            2. W przypadku więcej niż jednego nieprzygotowania uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną z zadania, które miał przygotować.
            3. Jeśli uczeń zgłosił nieprzygotowanie, to, gdy nauczyciel zadał pracę teoretyczną lub praktyczną do zrobienia na lekcji, uczeń jest normalnie oceniany.
            4. Aktywność jest oceniana w formie plusów – trzy plusy nauczyciel zamienia na ocenę bardzo dobrą.
            5. Brak aktywności, brak odpowiedzi na pytania, które powinien uczeń znać, brak znajomości tematyki ostatnich 3 lekcji mogą skutkować wpisaniem minusa. Trzy minusy zamienione zostaną na ocenę niedostateczną.
            6. Nauczyciel nie stawia ocen niedostatecznych za fałszywy śpiew, pomyłki w grze na instrumencie itp., liczy się aktywność i zaangażowanie. Uczeń otrzyma ocenę niedostateczną, jeśli nie podejmie próby śpiewu lub gry.
            7. Nauczyciel ocenia także aktywność ucznia w śpiewie grupowym.

1. W przypadku nieobecności ucznia na lekcji, na której większość klasy była oceniana (sprawdzian, ćwiczenia, śpiew, gra na instrumencie), uczniowi wpisuje się w dzienniku skrót ,,nb”. Przy następnej obecności ucznia na lekcji, ma on obowiązek zgłosić się do nauczyciela w ciągu 2 tygodni i umówić się na termin zdania zaległego materiału. Jeśli tego nie zrobi w terminie, zamiast skrótu ,,nb” otrzyma ocenę niedostateczną.