• Alternatywne lekcje w WF z Moniką Pyrek

• We wtorek 28 marca uczennice i uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły w Osielsku wzięli udział w niezwykłym projekcie.

Alternatywne lekcje WF to inicjatywa, która łączy ze sobą propagowanie aktywności fizycznej z nowymi technologiami.  Pomysłodawczynią oraz ambasadorką projektu jest Monika Pyrek – wicemistrzyni świata w skoku o tyczce.

Podczas jednej lekcji, która trwała 90 minut uczniowie podzieleni na grupy 6-osobowe korzystali z kilku stanowisk interantywnych m.in. stanowiska do koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy czy stanowiska do piłki nożnej z systemem mierzącym siłę strzału. Do ich dyspozycji był również test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego reflektomierza, przeciąganie liny z wykorzystaniem symulatora, symulator jazdy na nartach, ścianka wspinaczkowa oraz trening na ergometrze wioślarskim czy trenażerze kolarskim.

To wszystko sprawiło, że dzieci spędziły ten dzień w bardzo aktywny sposób. Do tego miały okazję uczestniczyć w rozgrzewce z samą Moniką Pyrek, a później porozmawiać z naszą Mistrzynią o tajnikach uprawiania sportu wyczynowego.

S. Wawrzyniak /wyt. A. Górecka/

• Spotkanie Rady Rodziców

Informuję, że spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 29.03.0223r. (środa) o godzinie 18:00 w pokoju nauczycielskim.

Serdecznie zapraszam na spotkanie.

/wyt. W.Kwiatkowski/

• Przekaż szkole 1,5% podatku

•     Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie składa serdeczne podziękowania darczyńcom, którzy przekazali naszej szkole, za pośrednictwem Fundacji "Rodzice Szkole", 1% podatku dochodowego za 2021 rok. Na konto Rady wpłynęło 800 zł. Dziękując za okazaną pomoc, prosimy o dalsze wsparcie finansowe przy rozliczeniach w tym roku.

Serdecznie dziękujemy !!!

PRZEKAŻ 1,5 % PODATKU ZA 2022 ROK

Rada Rodziców dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność szkoły przystąpiła również w tym roku do programu "Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły". Program umożliwia gromadzenie za pośrednictwem Fundacji "Rodzice Szkole" środków pochodzących z 1,5% Państwa podatku dochodowego za 2022 rok. Do zeznania podatkowego za 2022 rok wpisujemy:

KRS 0000268115 oraz odpowiednio w rubrykach (PIT28-poz.216, PIT36-poz.500, PIT36L poz.165, PIT37-poz.138, PIT38-poz.66, PIT39-poz.50): RR Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie.  Dziękujemy i prosimy o wsparcie.

wyt. /J.Kruk, W. Kwiatkowski/

• Dzień Barbie

• 9 marca w szkole obchodziliśmy Dzień Lalki Barbie , z tej okazji wszyscy mieli ubrać się na różowo , a młodsze klasy mogły przynieść do szkoły swoje ulubione lalki Barbie. K.Klimczuk /wyt.M.Luka-Głowik/

• Sposób na lekturę

• "Bajki robotów" Stanisława Lema to nieszablonowe opowieści, wprowadzające czytelników w wyjątkowy świat maszyn. Do tej pory nie czytaliśmy fantastyki naukowej, ale lektura tej książki zachęciła nas do tego. W ramach podsumowania cyklu lekcji o opowiadaniach Lema, chętni uczniowie klasy szóstej napisali własne bajki, które zaprezentowali pozostałym uczniom, wraz z przygotowanymi własnoręcznie robotami. M.Kaźmierczak/wyt.M.Luka-Głowik/

• 8 marca - Dzień Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet pragnę wszystkim Paniom życzyć samych pogodnych dni, dużo uśmiechu, wielkiej radości, spełnienia marzeń, wszelakich pragnień i  niekończących się przygód.

• Konsultacje

• W zakładce plan lekcji został umieszczony harmonogram konsultacji na II semestr.

/ wyt.A. Górecka/

• Odpłatność za obiady!

Informuję, że odpłatność za posiłki  w  marcu 2023r.  będzie odpowiednio wynosić :

- wyżywienie w przedszkolu  ( 23 x 12 zł za posiłek ) - 276 złotych

- opłata za obiady  (20 x 5 złotych za obiad)  - 100 złotych  ( w okresie rekolekcji wielkopostnych 27-29.03.2023r. szkoła nie zapewnia obiadów)

Wszelkich informacji udziela Pani  Agata Rzepecka  (tel. 786-874-023 lub 52 381-87-13 wew. 31  w  godzinach pracy 7:00 - 15:00 )

Prosimy o terminowe regulowanie należności w wysokości ustalanej na dany miesiąc. Wpłynie to na lepszą organizację pracy, przez co unikniemy wielu nieporozumień.

Płatność za posiłki  do 10  marca 2023r.  na konto szkoły:

Tytułem: Opłata za wyżywienie za miesiąc marzec

• Dzień okularów

• W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Okularów”. Zadaniem uczniów było przygotowanie kreatywnych stylizacji z okularami w roli głównej. Jury w skałedzie: Weronika Drygała oraz Martyna Majtczak wybrało najciekawsze pomysły:

1 miejsce: Alicja Nowacka kl. 5, Wojtek Dobieszewski kl. 6

2 miejsce: Asia Wiatr kl. 4a, Natalia Pierzyńska kl. 8b, Alicja Jerzewska kl. 4a, Robert Mazur kl. 5

3 miejsce: Marcin Janiak kl. 8b

Wszystkim biorącym udział w zabawie serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!

S.Wawrzyniak /wyt. A. Górecka/