Jolanta Tadrowska

Kronika klasy Ib

1 września 2009 r.

Nasze pierwsze spotkanie (uczniowie - wychowawca - rodzice). Zajęcia odbywać się będą w sali nr 12. Nasza klasa liczy 14 uczniów: 9 chłopców i 5 dziewczynek. Z zapałem i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny. Będziemy pracować jak pszczółki!

18 września 2009 r.

Uzbrojeni w foliowe worki i rękawiczki wyruszamy na sprzątanie świata. No, może nie całego - na razie ograniczymy się do ul. Szkolnej.

30 września 2009 r.

Dzień Chłopaka. Chłopcy zostali obdarowani samochodzikami. Zabawie nie było końca!

12 paździrnika 2009 r.

Zabawy w Family Parku: zjeżdżanie ze zjeżdżalni, kręgle, jazda samochodzikami, malowanie twarzy... Szkoda, że już trzeba wracać!

16 października 2009 r.

Podczas apelu z okazji rocznicy nadania imienia szkole ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla klas I - III pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności". Nasza klasa zdobyła nagrodę i kilka wyróżnień:
nagroda - Magdalena Tereś;
wyróżnienia - Michał Gałczyński, Klaudia Piesik, Seweryn Dawidowicz, Przemek Pilarski, Błażej Bałażyk, Oliwia Rzepińska, Olek Słysz
Gratulujemy!

29 października 2009 r.

Razem z klasą Ia wzięliśmy udział w spotkaniu z dzielnicowym Posterunku Policji w Osielsku, Panem Stefanem Bielawskim. Policjant mówił o bezpiecznej drodze do szkoły i domu. Na zakończenie każdy z nas otrzymał odblaskowego misia.

30 października 2009 r.

Ważna uroczystość - pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor pasował nas wielkim ołówkiem na uczniów, a Ksiądz Proboszcz poświęcił tornistry, no i oczywiście nas. Wychowawca wręczył nam pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez naszych rodziców.

listopad 2009 r.

Bierzemy udział w akcjach na rzecz pomocy innym:
- "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"
- "Góra Grosza"

30 listopada 2009 r.

Andrzejki w naszej klasie. Robimy różne wróżby andrzejkowe: lanie wosku, przekłuwanie serduszek z imionami chłopców i dziewczynek, ustawianie butów...

7 grudnia 2009 r.

Mikołajki. Jedziemy do kina na film "Renifer Niko ratuje Święta". Po powrocie do szkoły każdy z nas otrzymuje Mikołaja z czekolady.

18 grudnia 2009 r.

Niektórzy z nas (Kinga Cisoń - góralka, Seweryn Dawidowicz i Kuba Krawiec - królowie, Michał Gałczyński, Patryk Goliński i Olek Słysz - pastuszkowie, Oliwia Rzepińska - aniołek) biorą udział w jasełkach dla społeczności szkolnej i osób samotnych z gminy Osielsko.

22 grudnia 2009 r.

Wigilia klasowa. Wspólnie przygotowujemy stół wigilijny, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy i otrzymujemy prezenty od Gwiazdora.
Wesołych Świąt!

5 stycznia 2010

Wyjeżdżamy do Filharmonii Pomorskiej na audycję muzyczną "Tańce polskie". Może niektóre z zaprezentowanych tańców wykorzystamy na naszym balu karnawałowym?

8 stycznia 2010

Bierzemy udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie skąpimy pieniążków dla potrzebujących.

11 stycznia 2010

W naszej szkole gości fotograf. Nie możemy się doczekać, kiedy dostaniemy zdjęcia!

14 stycznia 2010

W naszej szkole odbywa się bal karnawałowy dla klas 0 - III. Świetnie się bawimy, przebrani za zwierzątka, postacie z bajek itp.

15 stycznia 2010

Podczas uroczystego apelu prezentujemy całej społeczności szkolnej inscenizację pt. "Wesołe, bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe". Przypominamy o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych.

15 stycznia 2010

Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego dla klas 0 - III pod hasłem "Bezpieczne zabawy zimowe". Z naszej klasy I miejsce zdobyła Ola Rzepińska, natomiast Kinga Cisoń i Kuba Krawiec otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

15 lutego 2010

Walentynki w naszej klasie. Wręczamy sobie walentynkowe karteczki.

18 lutego 2010

Zostaliśmy uroczyście pasowani na czytelników. Wypożyczyliśmy swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.

8 - 10 marca 2010

Uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych.

11 marca 2010

Obchodzimy Dzień Kobiet. Dziewczynki dostały miłe upominki.

18 marca 2010

Sześciu uczniów z naszej klasy wzięło udział w Kangurku Matematycznym. Zadania były trudne.

19 marca 2010

Nasza klasa przygotowała przedstawienie "Witaj, Wiosno!" z okazji nadejścia wiosny.

24 marca 2010

Mieliśmy badanie słuchu.

25 marca 2010

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy w ramach realizacji programu "Ratujemy i uczymy ratować".

31 marca 2010

Zając przyniósł nam słodkie podarunki. Wktótce Wielkanoc! Hurrrrrra!

30 kwietnia 2010

Bierzemy udział w apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

5 maja 2010

Zdobyliśmy drugie miejsce w międzyszkolnym turnieju sportowym "Sprawny Miś".

13 maja 2010

Nasze prace plastyczne zostały wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczny "Chopin też był dzieckiem". Ciekawe, czy zdobędziemy laury?

14 maja 2010

Wzięliśmy udział w apelu z okazji Dnia Książki.

21 maja 2010

Odbył się szkolny konkurs wiedzy o lesie dla klas I - III. Naszą klasę reprezentowali: Kinga Cisoń, Olek Słysz i Kuba Krawiec.

10 czerwca 2010

Wzięliśmy udział w szkolnym konkursie wiedzy  "Znam przepisy ruchu drogowego" dla klas I - III. Z naszej klasy laureatami konkursu zostali: Błażej Bałażyk, Olek Słysz, Patryk Goliński. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Cisoń i Seweryn Dawidowicz.

11 czerwca 2010

Przygotowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Były wesołe wierszyki, piosenki, życzenia, laurki i pyszne ciasta.

23 czerwca 2010

Razem z naszą wychowawczynią przygotowaliśmy dla całej społeczności szkolnej apel pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Zaprezentowaliśmy przedstawienie "Rozmowa z Latem" i przypomnieliśmy najważniejsze rady na bezpieczne wakacje.

25 czerwca 2010

Otrzymaliśmy świadectwa, upominki w postaci książek i ... WAKACJE!

• Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Maksymilianowie
    86 - 021 Maksymilianowo